Twoje profesjonalne wsparcie IT

Microsoft®
Authorized Education ResellerMicrosoft® Authorized Education Reseller (AER)

Microsoft Academic Open jest programem licencyjnym przeznaczonym dla szkół i innych instytucji oświatowych małej i średniej wielkości (do 500 komputerów). Licencje edukacyjne mogą być używane zarówno do celów dydaktycznych, jak i związanych z funkcjonowaniem placówki (księgowość, zarządzanie, pokój nauczycielski itp). Open Academic jest to sposób licencjonowania produktów Microsoft stworzony specjalnie dla instytucji edukacyjnych.

Najtaniej i najprościej

Dzięki Open Academic można nabyć oprogramowanie rzeczywiście najtaniej (tylko 10% wartości produktu w przypadku Office Pro Plus) i najwygodniej, bo w formie elektronicznej licencji. W łatwy sposób możemy zakupić licencje bezterminowe po bardzo atrakcyjnych cenach.
Zaletą Open Academic jest sposób dostarczania produktu do klienta - wszystko odbywa się drogą elektroniczną. Nośniki jak i klucze produktu będą dostępne na specjalnym portalu Microsoft do którego uzyskamy dostęp po realizacji zamówienia. Koniec z zagubionymi kluczami czy też nośnikami. W przypadku kontroli nie potrzebujemy żadnych certyfikatów i naklejek!

Jak skorzystać z oferty Academic Open - wystarczy zakup pięciu licencji!

Klient spełniający warunki programu (Qualified Educational Users) może skorzystać z oferty Open Academic po zamówieniu zaledwie pięciu licencji. Załóżmy, że kupujecie Państwo 5 licencji na pakiet biurowy Microsoft Office Pro Plus, a więc zamówienie odpowiada wymaganej sumie potrzebnej do otwarcia licencji Open. Po złożeniu pierwszego zamówienia, firma Microsoft przydziela klientowi niepowtarzalny numer autoryzacyjny Licencji Open i wysyła mu go pocztą elektroniczną. Numer autoryzacyjny używany jest przy ponownych zamówieniach.

Powtarzanie zamówień - dwa lata korzyści cenowych

Pierwszy zakup licencji w ramach umowy Microsoft Academic Open pozwala na korzystanie z tej oferty licencyjnej i cenowej przez kolejne dwa lata. Wracając do naszego przykładu, klient, który nabył pięć licencji Office, może w ciągu dwóch lat kupować kolejne, nawet pojedyncze licencje różnych produktów Microsoft. W swoich zamówieniach musi jednak używać numeru autoryzacyjnego. W ramach Microsoft Academic Open można nabywać:

 • zwykłe licencje (o kodzie L)
 • licencje upoważniające klienta do używania najnowszej wersji produktu wczasie trwania umowy (LSA)
 • licencje - uaktualnienia do najnowszych wersji produktu (SA)

W ten sposób klient zapewnia sobie dostęp do najnowszej technologii po korzystnych cenach.

Uwaga:
Microsoft Academic Open nie oferuje pełnych wersji systemów operacyjnych Windows wyłącznie w formie uaktualnienia posiadanej licencji.

Licencje Open w wersji Academic Edition mogą Państwo nabyć w naszej firmie, posiadamy status Autoryzowanego Odsprzedawcy Produktów Edukacyjnych (AER).

Autoryzowany Odsprzedawca Produktów Edukacyjnych (AER) Logo

Programy licencjonowania na wieczyste użytkowanie licencji Open License for Academic

Umowa licencyjna na użytkowanie wieczyste zapewnia organizacji prawo do korzystania z nabytego w ramach tej umowy oprogramowania po zakończeniu okresu jej obowiązywania. Dostępne są dwa programy licencyjne na wieczyste użytkowanie – Open License for Academic (Open dla instytucji edukacyjnych) oraz Select Plus for Academic (Select Plus dla instytucji edukacyjnych).

Open License for Academic:

 • Dla instytucji edukacyjnych posiadających nawet tylko pięć komputerów
 • Zamówienie obejmuje tylko tyle licencji, ile organizacja potrzebuje
 • Zamówienie dokonywane za pośrednictwem autoryzowanego Partnera Microsoft obsługującego sektor edukacji (Authorized Education Reseller - AER)
 • Pakiet Software Assurance oraz nośniki instalacyjne dostępne są za dodatkową opłatą.

Warunki udziału w programie

Prawa do nabywania produktów Microsoft w ramach określonych programów licencyjnych przeznaczonych dla instytucji akademickich mają organizacje zdefiniowane jako Kwalifikowani Użytkownicy Edukacyjni (Qualified Educational Users). Są to:

 • Instytucje edukacyjne (np. K12 - sektor szkół podstawowych i średnich)
 • Lokalne, regionalne lub państwowe siedziby administracyjne instytucji edukacyjnych
 • Wykładowcy i pracownicy instytucji edukacyjnych
 • Studenci
 • Biblioteki publiczne
 • Muzea publiczne
 • Organizacje charytatywne

Aby uzyskać więcej informacji na temat Kwalifikowanych Użytkowników Edukacyjnych i programów licencjonowania grupowego, które mają oni prawo nabywać, należy zapoznać się z dokumentem Definicja Uprawnionej Placówki Edukacyjnej Microsoft (EMEA), który dostępny jest w języku polskim.

Office 365 dla instytucji edukacyjnych (Plan A2)

Wypróbuj bezpłatnie usługę Office 365 i przekonaj się, jak może się przydać w Twojej szkole. Procedura jest następująca:

 • Zapisz się na bezpłatny test. Poznaj funkcje i zalety usługi Office 365 w wersji dostępnej dla maksymalnie 50 użytkowników.
 • Sprawdź, czy spełniasz kryteria. W dowolnej chwili podczas testu możesz poprosić firmę Microsoft o sprawdzenie, czy w danej domenie przysługuje cennik dla instytucji edukacyjnych.
 • Rozpocznij korzystanie z usługi. Przeprowadź wdrożenie bezpłatnej usługi (Office 365 dla instytucji edukacyjnych, Plan A2) w całej instytucji lub wykup inne usługi.

Cennik usługi Office 365 dla instytucji edukacyjnych przysługuje akredytowanym instytucjom edukacyjnym. Musisz podpisać umowę i złożyć oświadczenie, że spełniasz kryteria. Firma Microsoft może w każdej chwili sprawdzić, czy spełniasz kryteria i zawiesić świadczenie usług klientom, którzy takich kryteriów nie spełniają.

Ceny i plany usługi Office 365 dla instytucji edukacyjnych.

Umowa Get Genuine Windows dla instytucji akademickich

Jeżeli na swoim komputerze PC wykryjesz fałszywe, pirackie lub inne oprogramowanie, na które nie posiadasz legalnej licencji, możesz skorzystać z pomocy i nabyć umowę Get Genuine Windows (GGW). W wersji dla instytucji edukacyjnych (GGW-A) umowa ta pozwala w ekonomiczny sposób uzyskać pełną licencję na oprogramowanie systemu Windows zainstalowanego na komputerach Windows PC w kwalifikowanych instytucjach akademickich. Aby uzyskać pomoc w ustaleniu, czy posiadane oprogramowanie Windows jest oryginalne i legalnie licencjonowane, należy skontaktować się ze swoim Partnerem Microsoft lub odwiedzić stronę internetową Microsoft: Jak stwierdzić oryginalność oprogramowania.

Dostęp do witryny Volume Licensing Service Center

W witrynie Centrum obsługi licencjonowania zbiorowego (VLSC) można w łatwy sposób:

 • Zalety licencjonowania zbiorowego Microsoft dla Edukacji
 • Pobierać produkty i klucze
 • Uzyskać dostęp do wszystkich informacji dotyczących licencji w centralnej lokalizacji
 • Zobaczyć szczegóły podsumowań relacji i licencji
 • Sprawdzić stan rejestracji
 • Aktywować pakiet Software Assurance i czerpać z niego korzyści

Kliknij tutaj aby znaleźć odpowiedzi na często zadawane pytania związane z witryną VLSC.